Câştigătorii de la ‘Campionatele de Atletism ale Idolilor 2016’

BTS, GOT7, TWICE, GFRIEND, And More Make An Entrance In “Idol Star Athletics Championships” Parade Photos

Ediţia din acest an a Campionatelor de Atletism ale Idolilor a fost difuzată ca o ediţie specială de Chuseok pe 15 septembrie. Jun Hyun Moo, Hyeri din Girl’s Day şi Lee Soo Geun au fost prezenţi în calitate de MC, iar la competiţii au participat trupe ca GOT7, TWICE, BTS, A Pink, G-FRIEND, MONSTA X, EXID, B.A.P, VIXX, BtoB, B1A4, Lovelyz, AOA Oh My Girl, Block B, MAMAMOO, ASTRO, MADTOWN, Cosmic Girls şi multe altele.

Din păcate artiştii agenţiei SM Entertainment nu au participat, aceştia fiind în excursia din Hawaii în momentul filmărilor. Dar ce s-a întâmplat la aceste competiţii? Un rezumat al evenimentelor îl vedeţi mai jos.

Episodul 1

Gimnastică Ritmică

E prima ediţie în care gimnastica ritmică a fost inclusă în competiţii. Mulţi au mizat pe Cheng Xiao din Cosmic Girls, aceasta, în tinereţe, visa să devină o gimnastă şi era o concurentă puternică. Sper sfârşit, Cheng Xiao a reuşit s-o întreacă pe Cao Lu din FIESTAR cu 13 puncte şi să câştige.

Cosmic Girls

Tir cu arcul – fete

La această categorie, EXID şi G-FRIEND au ajuns în finală, învingând trupe ca TWICE şi MAMAMOO. Trupele aveau un scor similar şi oricine putea să câştige, dar în final, EXID a luat trofeul. G-FRIEND s-a clasat pe locul 2 şi Lovelyz pe 3.

EXID

EXID au postat o poză după ce au câştigat:

EXID

Tir cu arcul – băieţi

MONSTA X şi GOT7 au fost cele două trupe ce au ajuns în finală. Trupa câştigătoare a fost MONSTA X şi asta mulţumită, în mare parte, lui Minhyuk ce a reuşit un scor perfect de trei ori la rând. GOT7 au luat argintul, iar BTS bronzul.

Minhyuk

Sungjae şi Yookwang s-au îmbrăcat în costume speciale pentru echipa lor, dar în final, nu au ajuns pe podium.

BTOB

Cursa de viteză la 60 m – fete

Chiar dacă nu a avut cel mai strălucit start, Yuju din G-FRIEND a reuşit s-o întreacă pe Binnie din Oh My Girl şi să ia aurul!

GFRIEND

Cursa de viteză la 60 m – băieţi

Cu toate că Minhyuk din BTOB a început cursa foarte bine, acesta a fost depăşit de Woo Sung din SNUPER!

Woo Sung Minhyuk

Futsal sau fotbalul de sală

Futsal

În timpul meciului, Minhyuk din BTOB a înscris trei goluri şi a reuşit să-şi ducă echipa la o egalitate. Cu toate astea, echipa în gri a reuşit să învingă cu 6:5.

Real McDribble

VIXX

Ştafeta de 4×400 – fete

Chaeyoung din TWICE a avut un start perect şi a fost prima ce a transmis bastonul. Cu toate astea, Binnie din Oh My Girl a reuşit o performanţă excelentă întrecându-le cu mult pe celelalte fete şi aducând medalia de aur pentru Oh My Girl!

Oh My Girl

Ştafeta de 4×400 – băieţi

Jimin din BTS a avut un start puternic, transmiţând rapid bastonul celorlalţi membri cu Jungkook pentru ultimul tur. Din moment ce unii participanţi au căzut, Jungkook a reuşit să le-o ia înainte şi să ia locul întâi pentru BTS! Pe locul doi şi trei au fost BTOB şi B.A.P.

400 Meter Relay

Jungkook

Echipa câştigătoare

Team B

În urma calculării scorului total, echipa ce a câştigat medalia de aur la Campionatele de Ateltism ale Idolilor din 2016 este Echipa B în care se află BTS, EXID, Heo Young Ji şi SNUPER!

Mai jos vă las cu pozele de la eveniment!

Save

4 gânduri despre „Câştigătorii de la ‘Campionatele de Atletism ale Idolilor 2016’

1. Speedy👑🎶😈

Vreau colantii aia pe care ii poarta fetelee….:O De unde ii pot luaa? :)) Bine, e cred ca e echipament intreg ca si hanoracul e cu linii …le vreau pe amandoua :))

Apreciază

Răspunde
  2. Pingback: Video: Campionatele de Atletism ale Idolilor din 2016 | Kpop Romania